דיני תעבורה

דו"ח או אישום על עבירת תנועה הוא דבר שכיח. וכל אחד עלול להידרש יום אחד לבית המשפט – גם אלו שמעולם לא חוו אפילו ד"וח תנועה. נהגים רבים סבורים, כי ביכולתם להתמודד עם המשפט הצפוי לבדם. אכן, כולנו חכמים וכולנו נבונים, אבל המציאות סופה לטפוח על פניכם, ועוגמת הנפש הצפויה לכם גדולה ממה שאפשר לשער. אנחנו רואים אותם יום יום באולמות המשפט, מתוסכלים, מושפלים, וסופגים את העונש עם עלבון צורב. בבית המשפט לתעבורה לא די להיות צודק. צריך להוכיח שאתה צודק ! ניהול תיק תעבורה בבית המשפט הינו הליך פלילי, על כל המשתמע מכך! משפט פלילי מתנהל לפי כללים וסדרי דין מיוחדים. יש להכיר היטב מראש מהם העונשים הצפויים, מהן ההשלכות של כל עבירה, תקופת ההתיישנות, החלופות השונות וכדומה.

דיני תעבורה כל זאת כמובן חל גם על עבירות תעבורה שאינן גוררות זימון לבית המשפט, לדוגמא: הנרשם לו דו"ח בגין עבירה של דיבור בטלפון נייד, לא רק שמשלם את הקנס המוטל עליו, אלא נזקפות לחובתו 4 נקודות של רשות הרישוי. באם יצבור 36 נקודות, יהא עליו להיפרד מרישיונו לתקופה של 3 חודשים.

יש פעמים בהם בדיון הראשון האזרח הנאשם בעבירה עדיין אינו מבין את מצבו המשפטי וכי אינו מסוגל להתמודד לבדו. הוא מרגיש בטוח (כי מהו בשבילו דיון של 5 דקות בהן ענה על שאלותיו של השופט?) אולם הפתעה מצפה לו בדיון הבא בו יידרש לחקור עדי תביעה, לחקור עדי הגנה, לסכם, לטעון לעונש ועוד. ייעוץ משפטי הינו חשוב ומומלץ גם בשלב שבטרם הגשת כתב אישום תעבורתי, לדוגמא: מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני שמתייצבים לשימוע ו/ או לחקירה משטרתית. יש מצבים בהם מומלץ אף להתייעץ עם עורך הדין בזמן אמת,לדוגמא : אזרח הנעצר על ידי שוטר ונדרש לבצע בדיקת נשיפה ואינו יודע האם מחויב על פי חוק (דרך אגב- חייב אזרח ליתן דגימת נשיפה, ולא עלול הוא להיות מואשם בעבירת סירוב המקימה חזקת שכרות). נשמח לעמוד לרשותכם בייעוץ ראשוני וכן בייצוג משפטי נרחב ומקיף, בנוסף הפורום שבאתר עומד לרשותכם לשאלות בנושא דיני תעבורה .