מרכז פמב"א

*** הנכם מוזמנים לפגישה ראשונית - ללא עלות וללא התחייבות, שבסופה יהא באפשרותכם להיכנס להליך גישור או בוררות ***

אודות מרכז פמב"א

פירוש הצירוף פמב"א הינו: פתרון מחלוקות בדרך אחרת.

מייסדי המרכז

מר טל מייק

עו"ד בורר ומגשר מוסמך.

עו"ד בורר ומגשר מייק התמחה בלשכתו של ראש רשות התאגידים במשרד המשפטים של מדינת ישראל, בזרוע העסקית – רשם החברות, רשם השותפויות, רשם המפלגות.

שנים של ניסיון מעולם הניהול, העסקים והמשפט תורמות להישגיו של עו"ד בורר ומגשר מייק אשר ניהל ומנהל הליכי ליטיגציה רבים, דרך כל הערכאות לרבות ביהמ"ש העליון, ולרבות תיקים מורכבים במחלקה הכלכלית בביהמ"ש המחוזי ובבתיהמ"ש המחוזיים של פירוק חברות, פשיטות רגל והליכי הבראה לחברות ולאנשים פרטיים.

 

הגב' שרה מייק

בעלת ידע וניסיון רב בניהול ופתרון קונפליקטים והתרתם באמצעות גישור, אשר נצבר במשך 40 שנות ניסיון אישי בתפקידי ניהול בכיר במשרד ראש הממשלה. בוגרת לימודי משפט ומגשרת מוסמכת, לרבות גישור מורחב, קורס פרקטיקום וגישור משפחתי.

הישגיה של הגב' מייק, רבים עד מאוד – אך הם אינם ניתנים לפרסום.

 

הגב' מעין אספיר

בעלת תואר ראשון (L.L.B) ותואר שני (L.L.M) במשפטים.

עו"ד אספיר התמחתה בלשכתו של מנהל מחלקה בפרקליטות האזרחית בתל אביב – משרד המשפטים.

עו"ד אספיר בוגרת קורס "דיבייט" של משרד החוץ.

עו"ד אספיר הינה יוצאת משרדה של עו"ד ויקטוריה גלפנד העוסק בדיני משפחה ופונדקאות.

שנים של ניסיון מעולם הניהול והמשפט תורמות להישגיה של עו"ד אספיר, אשר ניהלה ומנהלת הליכים משפטיים בכל הערכאות, לרבות תיקים מורכבים בתחום המשפחה והפונדקאות אשר חלקם הובילו ליצירת תקדימים משפטיים במדינת ישראל.

עו"ד אספיר פועלת בשיתוף עם ארגונים לסיוע משפטי לאזרחים אשר ידם אינה משגת, כגון ארגון היא"ס וכן הקהילה הלה"טבית בישראל.

מהו גישור

גישור הינו תהליך רצוני, ליישוב והתרת קונפליקטים ומחלוקות, המתבצע בהסכמה על ידי הצדדים עצמם ובשליטתם בסיוע מגשר, שהינו איש מקצוע ניטרלי ואובייקטיבי וללא הליך משפטי מחייב.

תפקיד המגשר

תפקיד המגשר לסייע לצדדים להגדיר ולהבין את הצרכים והאינטרסים שלהם במחלוקת ולנהל יחד עם הצדדים משא ומתן עד להגעה להבנה ופתרון מוסכם המשקף את רצון הצדדים, תוך כבוד הדדי וללא הליך משפטי.

ההסכמות שהושגו בהליך הגישור, מנוסחות כהסכם חתום בין הצדדים, המוגש לבית המשפט לקבלת תוקף של פסק דין. 

זכויות וחובות בהליך הגישור

על המגשרים חלה חובת סודיות על כל העולה במסגרת הגישור ולא ניתן להעיד את המגשרים בבית משפט. כן חלה עליהם חובת ניטרליות ואובייקטיביות, בניהול ההליך ובאי-נקיטת עמדה כלשהי.

על תוכן הליך הגישור חל חיסיון על פי חוק וכל שנאמר במהלך הגישור בין הצדדים אינו יכול להוות ראיה בבית משפט במידה והליך הגישור לא צלח.

עקרונות הליך הגישור

פגישת ייעוץ והערכה - במהלך הפגישה מתבצעת הכנה על הליך הגישור והצדדים מציגים בראייתם בפגישות פרטניות את נושאי המחלוקת והמגשר מסייע בידם לקבל החלטה האם להיכנס להליך הגישור ומוודא את מחויבותם להליך.

הליך הגישור –מתבצע בפגישות יחידניות ומשותפות של הצדדים - בהן מזוהים הצרכים והנושאים לגישור המאפשרים הגדרה מחודשת של הקונפליקט ומעבר לדיאלוג.

קיום דיאלוג ישיר ושיתופי בין הצדדים ויצירת פתרונות עד להגעה לפתרון מוסכם וחתימה על הסכם המוגש למתן תוקף של פסק דין לבית המשפט.

יתרונות הגישור

הליך רצוני, בשליטת ובאחריות הצדדים עצמם - ללא גורם שיפוטי חיצוני. הליך מהיר יחסית, המאפשר התמודדות עם המחלוקת, אשר ככל ולא צלח - המשך ההתדיינות תתקיים בהליך שיפוטי. בכל שלב ניתן להפסיק את הליך הגישור על ידי אחד או כל הצדדים ואין מה להפסיד בו.

להליכי גישור יתרון רב במערכות יחסים מתמשכות כמו: הורות או עסק משפחתי משותף, בכך שפתרון המחלוקות בהסכמה מאפשר את המשך קיום מערכות היחסים המשותפות בעתיד.

כדברי כבוד נשיא ביהמ"ש העליון בימוס - אהרון ברק:

"גישור אינו רק טכניקה זו תרבות של חיים משותפים"

תחומי הגישור

גישור במשרדנו מיושם בתחומים רבים כגון: עסקי, משפחתי, הורות, יחסי עבודה, יחסי שכנים, בניה וגבולות, מגדר ועוד.

מאפייני הליך הגישור במשרדנו

הליך הגישור המבוצע הינו "גישור בשניים" וכולל צוות של : עורך/כת דין ו/או בורר/ת ו/או מגשר/ת אשר ביחד מחזיקים ב - 60 שנות ניסיון !!!

 

מהו הליך הבוררות

הליך בוררות יכול להיפתח בחמש דרכים.

הדרך הראשונה - היא פניה לבורר מוסכם והתחלת ניהול הבוררות באופן עצמאי על ידי הצדדים ללא כל מעורבות חיצונית, בכפוף לכך שהבורר מקבל על עצמו את ניהול הבוררות.

הדרך השנייה - מינוי בידי בית המשפט, כאשר אחד הצדדים הגיש תובענה לבית המשפט למרות קיומו של הסכם בוררות בתוקף בין הצדדים. במצב כזה, פונה הצד המעוניין לאכוף את הסכם הבוררות, ומבקש כי בית המשפט יעכב את ההליכים בתובענה לצורך קיום הבוררות המוסכמת.

הדרך השלישית - העברת הצדדים לבוררות משפטית על-ידי ביהמ"ש הנכבד לפי סעיף 79ב לחוק בתי המשפט  (העניין תלוי לגמריי בהסכמת הצדדים).

הדרך הרביעית - פניה משותפת לבוררות, שלא באמצעות ביהמ"ש.

הדרך החמישית - הפיכת הליך גישור להליך בוררות, כאשר הליך הגישור לא צלח, אך בכל-זאת, מעדיפים הצדדים להסמיך את המגשר אשר עליו הם סומכים כבורר דן יחיד ולא להגיע לביהמ"ש הנכבד.

 תחומי הבוררות

בוררות במשרדנו מיושמת בתחומים רבים כגון: עסקי, משפחתי, הורות, יחסי עבודה, יחסי שכנים, בניה וגבולות, מגדר ועוד.

מאפייני הליך הבוררות במשרדנו

הליך הבוררות הינו "דו מותב" או "מותב יחיד" וכולל צוות של : עורך/כת דין ו/או בורר/ת ו/או מגשר/ת אשר ביחד מחזיקים ב - 50 שנות ניסיון !!!