צוואות וירושות

בהיעדר צוואה, יהיה נתון המוריש לאחר מותו להוראות הכלליות והאחידות שנקבעו לחלוקת ירושה בחוק.

צוואות וירושות

עריכת צוואה נכונה וחוקית אינו דבר של מה בכך ויש לתת את הדעת למספר רב של גורמים ובכלל כך: תכנון מס נכון, חוקיות הצוואה, מתן מענה נכון המשקף בדיוק רב את רצון המצווה.

היעדר צוואה או צוואה פגומה, עלולים לגרור בין היתר סכסוכים משפטיים סבוכים בין היורשים לבין עצמם ובין היורשים לבין הרשויות.

למשרדנו ניסיון רב בעריכת צוואות.

“רצונך – כבודך” – על החשיבות בעריכת צוואה

“הֲרָצַחְתָּ וְגַם יָרָשְׁתָּ?!”

ביטוי המוכר לכולנו עוד מימי המקרא מפרשת כרם נבות, אשר נאמר כדברי תוכחה:

היתכן שתרצח את נבות כאוייב וגם תירש אותו כקרוב אהוב?
הסיפור המקראי ממחיש באופן סימבולי את הערך והחשיבות הרבים שבקידוש רצון המת וכן את הרצון הטבעי והברור של כל אחד מאיתנו כי הנכסים עליהם עמלנו עמל רב בחיינו ואשר יש להם ערך רב עבורנו (חומרי או סנטימנטלי) יימסרו לאחר מותנו לאלו שאנו באמת רוצים

צוואה אישית וצוואה הדדית:

צוואה אישית היא מסמך הצהרתי בו מפרט אדם את חלוקת נכסיו לאחר מותו ליורשים שהוא בוחר. הצוואה נשמרת עד לאחר מותו ועם מותו של המצווה מבוצעת החלוקה בהתאם להוראותיו המפורשות ליורשים שבפרטיהם הוא נקב בצוואה. צוואה אישית נכתבת ללא כל תלות בצוואה אחרת והיא ניתנה בכל עת לשינוי או ביטול . צוואה הדדית היא דגם נוסף של צוואה, בו יכולים להשתמש בני זוג המעוניינים לנסח צוואה משותפת ולשמור על זכויותיהם האחד כלפי השנייה לאחר מות אחד מהם או חלילה מות שניהם יחד. על צוואה הדדית חלים כללים נפרדים משלה, כולל הוראות שינוי או ביטול יחודיים ועל כן חשוב מאד להתייעץ עם עורך דין בקיא טרם עריכת צוואה מסוג זה, אשר יש לה גם יתרונות משלה.

חשיבות עריכת הצוואה באופן חוקי ומקצועי:

לטעויות בעריכת צוואה (חלקן טעויות נפוצות) וניסוח לא נכון עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת, הן באופן יישום הצוואה בפועל לאחר מות המצווה ועד כדי ביטולה המלא של הצוואה במקרים מסויימים, כאילו לא היתה קיימת כלל

על כן, יותר מכל, קיימת חשיבות רבה בניסוח ועריכה נכונים של צוואה על ידי עורך דין הבקיא בדיני הירושה, אשר לו הידע והמיומנות להנחות את המוריש לגבי עריכת צוואה תקפה וחוקית, מה ניתן לרשום בצוואה ומה לא, לאיזו הוראה תהיה נפקות משפטית לאחר מות המוריש וניתן יהיה גם ליישם אותה בפועל, מתן התייחסות ליורשים מיוחדים והוראות החוק הנוגעות אליהם (כגון קטינים), ניסוח הצוואה באופן משפטי אשר לא יעניק לתוכן הצוואה פרשנויות אחרות מאלה שהמוריש מעוניין בהן וכו’.

מעבר ליתרונה וחשיבותה של צוואה הנערכת באופן משפטי נכון ואשר מקנה למצווה ביטחון מלא בכך שכל אשר צווה יתקיים הלכה למעשה לאחר מותו, קיום תהליך עריכת צוואה אצל עורך דין, כמו גם חתימת הצוואה בנוכחות עורך הדין ועד נוסף בלתי תלוי (שאין לו אינטרס בצוואה), ישללו טענות עתידיות אפשריות לאחר מות המצווה כנגד הצוואה, כמו למשל השפעה בלתי הוגנת, טענות אשר עלולות לפגוע במימוש הצוואה לאחר מות המצווה וכיוצא באלו.

שירותים נוספים

רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

למה אנחנו?

אמינות

מקצועיות

ניסיון

לקוחות ממליצים

מעין וטל היקרים! אתם צוות מנצח של עורכי דין מקצועיים ברמה אחרת!!! תודה על הטיפול המסור המקצועי והאדיב. תוצאות זה אצלכם ... תודה על הכל
קארין ועידן ברקאי
קודם כל בן אדם, וגם עורך דין מוכשר נעים אמין ותותח! המון המון בהצלחה
Avi Ben
אלופים, מקצועיים רמת שירות מצויינת. מומלץ בחום!
ליגל טקסי
עו"ד טל מייק הוא מקצוען אמיתי בעל ניסיון רב.
חיים רבנסרי
טל מייק תודה רבה על הטיפול המקצועי והמסור ישר כוח
מוטי גישר
מקצוענות ואמינות
קובי בר לב

דברו איתנו

דילוג לתוכן